Kūrybiškumas, aistra ir meilė grožiui – tai, kas apibūdina Šiaulių talentingą vizažistę Justę Martinaitytę. Nuo pirmųjų piešimo bandymų dailės mokykloje iki pripažinimo grožio industrijoje, jos kelias buvo pilnas iššūkių, atradimų ir nenutrūkstamo tobulėjimo. Į grožio pasaulį įžengusi būdama vos 15 metų, ji įrodė, kad amžius netrukdo siekti profesinės meistrystės. Šiame straipsnyje ji atskleidžia, kaip atrado savo aistrą makiažui ir kokius iššūkius teko įveikti.
Kokie buvo Jūsų mėgstamiausi laisvalaikio užsiėmimai, kai nesirūpinote grožiu ir mada? Kaip Jūs atradote savo aistrą makiažui ir tapote vizažiste? Kokie buvo pirmieji žingsniai Jūsų karjeroje kaip vizažistės?
– Kai makiažas dar nelabai domino, visą laiką skyriau Šiaulių dailės mokyklai. Jau tuo metu pastebėjau, kad mane domina grafika ir smulkios detalės. Kiek pamenu, piešimas mano gyvenime buvo nuo pat mažens. Mano visas kelias link grožio pasaulio prasidėjo man būnant 13 metų, pirmi „makiažo“ pasibandymai namie žiūrint youtube garsenybes ir bandant atkartoti makiažo įvaizdžius. Esu labai dėkinga mamai, kuri rodė pavyzdį ir skatino eksperimentuoti, atrasti save. Čia turbūt tokia genetika, kad pasekiau mamos pėdomis – grožio keliu.
Ar turite kokį nors specifinį makiažo stilių, kurį labiausiai mėgstate kurti? Kaip Jūs jį apibūdintumėte? Kaip Jūs stengiatės išlikti informuota apie naujausias mados ir grožio tendencijas?
– Mano makiažo stilius kiek kitoks, dažau merginas taip, kad nereiktų jokių papildomų grožio filtrų nuotraukose. Visos makiažo meistrės moka uždėti filtrą, bet tik nedaugelis moka padažyti taip, kad jų nereiktų. Aš tai vadinu profesionalumu. Dirbant grožio sferoje būtina nuolatos tobulinti žinias, lankytis gyvuose seminaruose, nes tik ten galima techniką atidirbti teisingai. Seminarai pati geriausia investicija į asmeninį tobulėjimą. Pradėjau dirbti 15 metų ir išvykau į savaitės trukmės seminarą Vilniuje. Nuo to laiko nenustoju tobulintis. Dabar mano žinių bagažą sudaro apie 25 diplomai iš įvairių pasaulinio lygio dėstytojų Izraelyje, Australijoje, Amerikoje, Ukrainoje.
Ar turite kokį nors hobį, kuris, Jūsų manymu, padeda Jums būti kūrybiškesnei darbe kaip vizažistei?
– Mada – tai mano hobis. Bandau išlikti stilinga, sekdama tendencijas socialiniuose tinkluose ir mados žurnaluose! Grožio ir mados tendencijų sekimas man padeda pasisemti inspiracijos darbui. Manau, kad tai mane tikrai padaro kūribiškesne vizaže.
Koks buvo didžiausias iššūkis Jūsų karjeroje ir kaip Jūs jį įveikėte?
– Didžiausias mano iššūkis – pradėti dirbti būnant 15 metų amžiaus. Buvo tikrai sunku ir baisu; metus dirbau be atlygio, o už „ačiū“ norėjau įgyti kuo daugiau praktikos, nes pinigai buvo antroje vietoje. Didelis noras, pastangos ir šeimos palaikymas pavertė mane tuo, kuo esu dabar.
Ar yra kokie projektai ar darbai, kuriais Jūs ypač didžiuojatės? Papasakokite apie juos. Galbūt turite kokį nors svajonių projektą, kurį norėtumėte įgyvendinti ateityje? Kokius ateities tikslus sau kaip vizažistei esate išsikėlusi?
– Projektų ir idėjų turiu begalę; kiekvienais metais dalyvauju grožio parodoje „PELENĖ“ kaip dalyvė kartu su nagų grožio mokymo centru – juk turiu ir nagų meistrės diplomą! Projektuose turiu patirties ir juos labai mėgstu; esu organizavusi reklaminę fotosesiją „DM Nails Shop“ grožio prekių parduotuvei. Mėgstu sakyti, kad tuo metu, kaip pirmas blynas, gavosi visai neprikepęs.
Kokius patarimus duotumėte pradedantiesiems vizažistams, norintiems pradėti savo karjerą? Kaip Jūs manote, kokios savybės yra svarbiausios palaikant gerus santykius su klientais?
– Pradedančioms ar galvojančioms pradėti kelią grožio sferoje, pirmiausia palinkėsiu užsispyrimo, o tada – tiesiog nebijoti ir pradėti. Tokia profesija reikalauja ne tik psichologijos ir verslumo supratimo, bet ir žinojimo, kaip veikia socialiniai tinklai. Nemeluosiu, pradžia bus tikrai sunki; Šiauliuose turime puikių meistrų, bet, kaip ir sakiau, per didelį norą ir begalines pastangas tikrai įmanoma pasiekti savo tikslą. Savo Instagram profilyje stengiuosi dalintis nemokama ir kokybiška informacija, kuri tinka tiek meistrėms, tiek merginoms, mylinčioms grožį.
Kaip Jūs atsipalaiduojate nuo darbo? Ar turite konkrečių vietų Šiauliuose, kurias laikote savo asmeniniais paslėptais perlais ar mėgstamiausiomis vietomis?
– Atsipalaiduoju kurdama turinį savo socialinėms medijoms. Man smagu dalintis nuotraukomis ir įvairiomis, bet svarbiausia – nuoširdžiomis kolaboracijomis su makiažo firmomis „story“ formatu; taip palaikau artimą ir nuoširdų ryšį su merginomis, kurios mane seka. Mano mėgstamiausia vieta Šiauliuose, be abejo, yra bulvaras; kai būna šiltesni orai, einu į mėgstamą kavos kavinukę prie kadaise buvusio sumuštinių baro ir ten prisėdu porai valandų su savimi ir savo mintimis. Toje vietoje gimė be proto daug idėjų, kurios dabar jau įgyvendintos; vis pagalvoju, kad gal ten yra energetiškai stipri vieta 🙂
Ar kelionės Jums svarbios? Jei taip, kurios šalys ar miestai paliko didžiausią įspūdį ir kodėl? Galbūt keliavote kažkur darbo reikalais?
– Be abejo, kelionės man labai svarbios. Kiekvienam grožio mėgėjui ar meistrui linkiu nuvykti į didžiausią Europoje grožio parodą „Cosmoprof“ Italijoje. Pažadu, pamatysite tai, ko anksčiau nemačiusios. Tuo metu iš Italijos parsivežiau daug naujienų ir produktų, sukūriau daugybę turinio savo socialinėje medijoje ir pritraukiau labai daug susidomėjusių merginų.
Kaip Jūs manote, ar Šiauliai yra draugiškas, geras miestas jaunimui, tiems, kurie nori pradėti savo verslą?
– Manau, kad Šiauliai – puikus miestas pradėti savo verslo kūrimą; rinka didelė, o klientų, kurie ieško naujovių, dar daugiau! Svarbiausias aspektas – mokėti sudominti ir pritraukti savo žmogų. Tikiu, kad jaunimui tai nėra sunki užduotis.
Ar yra kažkas, ko Jūs norėtumėte Šiauliuose, kas galėtų praturtinti Jūsų asmeninį ar profesinį gyvenimą dar labiau?
– Miestas labai sparčiai tvarkosi. Manau, jaunimui veiklų netrūksta. Vis pagalvoju, kad smagu būtų turėti Šiauliuose daugiau renginių, susijusių su grožiu ir mada, juk madingų ir kūrybingų asmenų mūsų mieste pilna!
J. Martinaitytės asmeninio archyvo nuotr.