Jovita Vičienė – apie neatskleistus savo pomėgius ir Šiaulių miesto viziją

Šiaulių miesto tarybos narė Jovita Vičienė su mūsų skaitytojais dalijasi asmenine vizija apie miesto ateitį, atskleidžia unikalius pomėgius ir pasakoja apie inovatyvias idėjas, kurias norėtų įgyvendinti. Jos aistringas požiūris į Šiaulių plėtrą, siekis sukurti šeimoms draugišką aplinką ir ambicingas noras miestą paversti saugia, gyvybinga bei inovacijų kupina erdve inspiruoja ir įkvepia. 

Jei galėtumėte įgyvendinti vieną drąsią ir inovatyvią idėją Šiaulių mieste, kokia ji būtų?

  • Tai galėtų būti didelis, šiuolaikiškas mokslo muziejus. 

Jei galėtumėte sukurti naują simbolį, reprezentuojantį Šiaulius, kaip jis atrodytų ir ką simbolizuotų?

  • Matau Šiaulius kaip miestą, tinkamą kurti šeimą, auginti vaikus. Galiu tik pajuokauti, kad Šiaulių miesto simbolį – dekoratyvinę Šaulio skulptūrą papildyčiau bent trimis mažais „šauliukais“, bežaidžiančiais su lankais.

Įsivaizduokite Šiaulius 2050 m. Kokie pagrindiniai pokyčiai įvyko ir kaip miestas atrodo dabar?

  • Įsivaizduoju daug naujos statybos kotedžų, daugiabučių su erdviais kiemais, puikiomis vaikų žaidimų aikštelėmis; populiarų, vietinius ir miesto svečius traukiantį mokslo muziejų; jaukias erdves jaunimui bendruomenės namuose; tvarkingus, viso miesto teritoriją apimančius, netrūkinėjančius dviračių takus, kuriais važinėjasi daug miestiečių; renovuotą, veikiantį „Impulsą“, orientuotą į SPA paslaugas; naujus, jaukius senelių namus; stiprias nevyriausybines organizacijas, kurios teikia kokybiškas socialines paslaugas, buria bendruomenes; įveiklintą, labai populiarią dėl įvairių renginių, Prisikėlimo aikštę; gyvybingą parką, dažnus koncertus parko estradoje; stiprias mokytojais ir šiuolaikišku interjeru mokyklas; išasfaltuotas visas gatves; puikią buriavimo bazę prie Rėkyvos ežero, kur treniruojasi ir vaikai ir čempionai; įsivaizduoju, kaip smulkieji verslininkai puikiai gyvuoja, užsidirba mūsų mieste, kaip stambios kompanijos pradeda veiklą Šiauliuose ir sukuria daug patrauklių darbo vietų; medicinos paslaugos mieste – pagirtinos, specialistų netrūksta, eilių patekti pas gydytoją nėra. Tokią gražią svajonę galima aprašinėti ilgai. Labai tikiuosi, kad pirmiausia tapsime saugiu miestu. Gyventojų civilinė sauga ekstremaliųjų situacijų ar karo atveju, mano nuomone, yra svarbiausias darbas šiandien. Liks aktualus ir 2050 m. Todėl pradėti reikia nuo priedangų, slėptuvių, kolektyvinės apsaugos statinių įrengimo, kur tilptų virš 60 proc. gyventojų, taip pat gelbėjimo tarnybų aprūpinimu reikiama technika, priemonėmis, gyventojų pilietinio pasipriešinimo mokymais ir kitais svarbiais šiai temai dalykais.

Kokį neįprastą ar netikėtą užsiėmimą ar pomėgį turite, apie kurį daugelis Šiaulių gyventojų nežino?

  • Kai atsiduriu sendaikčių turgeliuose ieškau senovinių religinių medalionų. Istorija apie seną Šv. Ritos medalioną, prasidėjusi „viena vienuolė jį nešiojo…“ mane įtraukė į šių daiktų kolekcionavimą. Taip pradėjau domėtis ten pavaizduotais šventaisiais.