Realybės šou dalyvis G. Pranaitis: „Jaunystėje reikia daryti visokias nesąmones, kad būtų ką atsiminti“

Įsivaizduokite gyvenimą, kuriame kiekviena diena – nuotykis, o kiekvienas sprendimas – kelionė į naujas patirtis. Būtent taip jaučiasi gyvenantis žinomas realybės šou dalyvis, savanoris Gerardas Pranaitis. Šis 22-ejų metų šiaulietis nepaiso visuomenės lūkesčių ir gyvena pagal savo taisykles. Jo gyvenimo filosofija – jaunystėje reikia daryti visokias nesąmones, kad suaugus būtų ką prisiminti. Gerardo gyvenimas primena spalvingą nuotykių romaną. Nuo drąsių išdaigų Šiaulių mieste iki gyvenimo ir verslo vingių Italijoje – Gerardo kelionės kupinos netikėtumų, o jo požiūris į gyvenimą įkvepia ieškoti asmeninės laisvės ir tikrojo savęs.

Potraukis nuotykiams

Šiaulietis įsitikinęs, kad jauno žmogaus gyvenimas gali būti smagus. Smagius įspūdžius galima susikurti, leidžiantis į smagius nuotykius. „Vienu metu buvau pernelyg surimtėjęs. Buvo baugu, kad ateityje tai gali neigiamai atsiliepti tuomet, kai jau bus sukurta šeima. Todėl jaučiu poreikį daryti įvairias nesąmones. Ir visa tai noriu išgyventi būtent dabar“, – pripažįsta Gerardas. Jis turi omeny tai, kad neatsisako netikėtų patirtičių, neišbandytų veiklų.

Savo kitą versiją Gerardas teigia atradęs po trejus metus trukusių rimtų santykių. „Nutrūkus santykiams atradau įdomesnę, linksmesnę savo versiją. „Svarbiausia yra tai, kad jaučiuosi labai laimingas“, – sako šiaulietis. Jis supranta, kad dažnas jaunuolis turbūt išgyvena panašius poreikius, bet nesiryžta spontaniškoms patirtims.

„Dažnu atveju žmones sustabdo visuomenės nuomonė“, – neatmeta Gerardas. Jis pripažįsta, kad dar paauglystėje suprato, kad yra linkęs laužyti didžiajai daliai visuomenės priimtinas normas. 

„Vienas pirmųjų ėjimų į kraštutinumus – sprendimas Šiaulių miesto bulvare pasistatyti palapinę“, – prisimena Gerardas. Ši vienos nakties patirtis sulaukė didelio šiauliečių susidomėjimo ir net nuskambėjo nacionalinėje žiniasklaidoje. Gerardas tuo metu dar buvo moksleivis. Pripažįsta, kad jo poelgis nebuvo suprantamas net kai kuriems pedagogams. 

Gerardas pripažįsta, kad dar paauglystėje suprato, kad yra linkęs laužyti didžiajai daliai visuomenės priimtinas normas.

Svarba nepataikauti visuomenės nuomonei

Šiaulietis neneigia, kad anksčiau jam pernelyg rūpėjo „ką pasakys ar pagalvos žmonės“. Dabar tai yra pasikeitę. „Jaučiuosi kur kas tvirčiau stovintis ant kojų. Šiuo metu nelabai rūpi, kas ką galvoja. Suprantu, kad kartais verta atkreipti dėmesį, bet jaučiu turintis tvirtą nuomonę, pasitikėjimą“, – sako Gerardas. Jo žodžiais, toks gyvenimo požiūris leidžia įgyvendinti bet kokius netikėčiausius staiga į galvą šovusius sumanymus.  

„Žinau, kad atlaikysiu bet kokią žmonių reakciją, nes jaučiuosi psichologiškai stiprus, pasiruošęs atlaikyti bet kokią žmonių nuomonę“, – įsitikinęs Gerardas. Jo vertinimu, tie, kurie renkasi komfortą, bijo iš jo „išlipti“, gyvena pernelyg nuobodų gyvenimą.

Italija visam nesuviliojo

Gerardas šiuo metu gyvena Šauliai-Vilnius-Italija rimtu. „Dažnai svarstau dėl Italijos. Norisi ten gyventi, ten laisvesnis mentalitetas, bet visada traukia Šiauliai, nes čia mano artimieji, draugai. Ir čia jaučiama ramybė, kitokia laiko tėkmė traukia, tos pačios veiklos, viskas labai žinoma. Čia patogu. Man, kaip intravertui tie dalykai yra vertybė.

Gerardo teigimu, Italijoje lengviau įgyvendinti naujas kilusias idėjas, iniciatyvas. Greitai sulaukiama palaikymo. „Nepaisant to, kad ta idėja bus ir visiškai nepriimtina jų standartams. Jie yra labai open minded – atviro požiūrio, o mūsų tautiečiai labiau linkę negatyviau vertinti ar kritikuoti. Žinoma, tai nėra blogai, nes iš anksto gali pamatyti tam tikras klaidas“, – lygina Gerardas. Italijoje jis gyveno šešerius metus, ten baigė keturias klases. Šiuo metu su Italija jį labiausiai sieja ne tik ten likusi gyventi mama, draugai, bet ir verslo santykiai. Jo vystomo parfumerijos verslo pagrindiniai tiekėjai – italai.

Apie politiką

Gerardas kai kuriems šiauliečiams žinomas ne tik kaip savanoris, realybės šou dalyvis, bet kaip ir politikas. Politika jis pradėjo domėtis dar tuomet, kai kiti jo bendraamžiai ėjo iš proto dėl Hario Poterio filmų ar vis dar skaitė „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykius“.

„Pamenu, kai dar būdamas 14-os metų, palaikiau merą, kai jis atėjo, atėjo su labai geromis intencijomis ir tikrai nemažai padarė. Ir vėliau mane visada labai domino politika ir istorija. Vieną dieną nusprendžiau, kad jau laikas pasukti ta kryptimi, esu pakankamai subrendęs. Tapau partijos nariu, aktyviai įsitraukti į įvairias savanoriškas veiklas“, – pasakoja Gerardas. Ankstesniu savivaldos rinkimų metu jis bandė siekti Šiaulių miesto tarybos nario mandato, bet jam pritrūko balsų.

Jis įsitikinęs, kad Šiauliuose būtų galima tikėtis tikro proveržio tuo atveju, jei jaunimo idėjos dažniau sulauktų senųjų politikų palaikymo. „Jauni žmonės nėra matomi, reikia pasitikėti jaunimu”, – mano Gerardas. Jo vertinimu, vietinę tarybą neabejotinai išjudintų iniciatyvūs, aktyvūs jaunuoliai.

„Jaunimas yra jau su kitokiu požiūriu, nes yra pilietiškumo pamokos, yra mokoma kaip analizuoti straipsnius, kaip atsirinkti informaciją, tai truputį tas keičiasi, bet vyresni žmonės to mokykloje nematė, tai jiems tas straipsnis ir Facebook įrašas yra kaip tikra informacija, priimama kaip faktas. Atsimenu, ir aš pats, kai dar buvau jaunesnis ten 15-os metų, atrodė wow, kiek čia meras padarė. Vėliau pradėjau viską kitaip suvokti. Tada pagalvoji, kad paprastas žmogus vertina tai, ką jis mato. Jis mato atnaujintą bulvarą, fontaną ir mato sieną centre ir galvoja, kad viskas keičiasi”, – pastebi šiaulietis.

Gerardo nuomone, reikia daryti viską, ką tuo metu sugalvoji.

Šiuo metu Gerardas didelių politinių ambicijų pripažįsta neturintis, studijuoja teisę. Teisininko karjeros siekti neplanuoja. „Tikiu, kad tos žinios man pravers versle. Manau, daug dalykų, kurie šiuo metu dėstomi universitete, išnyks. Pastebiu, kad nebėra toks prestižas įgyti universitetinį išsilavinimą tam tikrose srityse“, – sako Gerardas.

Apie realybės šou

Gerardo nuomone, reikia daryti viską, ką tuo metu sugalvoji. „Net negalvoju ar tai pakenks, ar nepakenks ateityje mano karjerai“, – sako šiaulietis. Jis ryžtųsi dar kartą dalyvauti tame pačiame šou į „(Ne) viskas įskaičiuota“. 

„Norėtųsi dar kartą ten pakliūti, kad žmonės aiškiai suprastų, kur yra mano kuriamas personažas, o kur esu aš. Tai buvo meilės šou, tad aš nusprendžiau būti personažu“, – prisimena Gerardas. Jis mano, kad jaunystėje reikia daryti kuo daugiau visokių nesąmonių, kad vėliau būtų ką atsiminti. Neseniai su dviem buvusiais realybės šou  „(Ne) viskas įskaičiuota“ dalyviais leidosi į jų pačių sumanytą kelionę.

„Tai buvo Traveltonas. Jis labai priminė realybės šou. Žmonės pervesdavo pinigus, kad kuo ilgiau tęstųsi mūsų kelionė. Prieš naujus metus patraukėme į Bratislavą. Buvo surinkti 3800 eurų. Tai buvo kaip mūsų organizuojamas realybės šou. Jausmas lyg filme ar žaidime. Tik skirtumas tas, kad patys viską kontroliavome. 12-15 valandų „ant kameros“, viskas vyko spontaniškai. Nuovargis buvo didžiulis, miegodavome po – 5-6 valandas“, – pamena Gerardas. Pačius netikėčiausias patirtis ir tai, kas liko „už kadro“ netrukus bus galima išvysti ir youtube platformoje.

Vyr. redaktorė Asta Volkovaitė